wtorek, 29 października 2013

Wyjazd Studyjny

W dniach 22 - 28.10.2013r. brałam udział w wyjeździe studyjnym zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania. Wyjazd odbył się do Włoch - Tyrol Południowy. Program: - Spotkanie z Lokalną Grupę Działania w regionie Południowego Tyrolu, - W Bolzano byliśmy w Parku Innowacji TIS- centrum wdrażania innowacji dla regionu, którego zadaniem jest kojarzenie partnerów biznesowych, wdrażanie nowych technologii, kojarzenie i wzmacnianie współpracy miedzy przedsiębiorstwami. Przedstawiono nam funkcjonowanie tego przedsięwzięcia.
- Degustacja lokalnych specjałów winnych,
- Wizyta w ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym, zajmującym się działalnością rolną oraz produkcją sera w Dolinie Martell.
- Zwiedzanie projektów w tym: słynna dolina truskawkowa(koncepcja rozwoju i poznanie jej sukcesu) oraz wizyta w lokalnej przetwórni owocowo-warzywnej FRUIT Cooperative MEG.
- Wizyta w miejscowości Naturns, gdzie zobaczyliśmy sklep z produktami regionalnymi. Sklep położony jest nieopodal posesji "zamku" Reinholda Messnera znanego alpinisty i himalaisty, zdobywcy Korony Ziemi.
- Zwiedzanie Werony: rzymska Arena, Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, dom Julii, Kościół Sant Anastasia, Katedra.
- Zwiedzanie Padwy: bazylika św.Antoniego gdzie znajduje się grobowiec patrona miasta i jego relikwie, uniwersytet, na którym studiowało wielu polaków między innymi:Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski.
- Zwiedzanie Wenecji: Plac Św. Marka, Bazylika Św.Marka, Pałac Dożów Weneckich, Most Rialto, Most Westchnień, rejs gondolami, rejs do i z Wenecji statkiem turystycznym. Mieliśmy okazję być na mecie Maratonu Weneckiego.

To tak ogólnie, bo nie sposób opisać wszystkiego co widzieliśmy, zwłaszcza przepięknych krajobrazów.

Wyjazd studyjny do Włoch

Brak komentarzy: