wtorek, 4 sierpnia 2009

Festyn " Topienie węgorza"

01.08.2009r.w Gnieżdżewie odbył się festyn "TOPIENIE WĘGORZA". Impreza rozpoczęła się nad stawem inscenizacją pt."Jak gnieżdżewscy gburze śledze chowale" przedstawioną przez miejscowych aktorów. Po inscenizacji przy marszach orkiestry ze Strzelna, odbył się przemarsz nad "Płutnicę", przy ul. Bocznej aby tam utopić wyłowionego w stawie węgorza, który zjadł wszystkie solone śledzie, które zdaniem gnieżdżewian miały się rozmnożyć w stawie.
Po utopieniu węgorza odbyły się występy artystyczne: zespołu "Kaszebscy dzece" ze Strzelna, kabaretu "BELOK" z Gnieżdzewa oraz konkursy dla Pań z zaproszonych Kół Gospodyń Wiejskich. Można było również postrzelać z łuku, pojeździć konno, smacznie zjeść oraz próbować szczęścia na loterii, gdzie głównymi nagrodami były: odtwarzacz DVD, ekspres do kawy i elektroniczna waga łazienkowa.
O 22.00 odbyła się premiera filmu pt. "Jak gnieżdżewscy gburzy węgorza topili", w wykonaniu artystów z Gnieżdżewa, a nagranego przy pomocy O.K.S.i T w Gminie Puck. Natomiast bawił nas do rana nowo powstały miejscowy zespół.
Zabawa była wyśmienita, myślę że cały festyn był bardzo udany, pogoda dopisała więc i humory, frekwencja była spora.
Dziękuje gorąco wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania festynu oraz pomogli przy sprzątaniu po imprezie.

Dla zainteresowanych dostępnych jest kilka filmów z widowiska i nie tylko, w specjalnie przygotowanym albumie w serwisie "Studio" Wirtualnej Polski:Dostępne są również (w końcu) zdjęcia z imprezy w naszej galerii:
Topienie Węgorza 2009

Brak komentarzy: