poniedziałek, 24 czerwca 2013

Uroczystości

23.06.2013r na terenie Gminy Puck odbyły się różne uroczystości np:
- Uroczyste OBCHODY 90 rocznicy śmierci Antoniego Abrahama oraz 10 lecia budowy pomnika w Zdradzie.
Po kurancie o godz. 12:00 odbyła się Msza św, wspomnienie artystyczne o Antonim Abrahamie, część oficjalna i złożenie kwiatów, koncert Chóru Harmonia, a podczas uroczystości grała Dęta Orkiestra ze Strzelna. Po spotkaniu można było nabyć Jubileuszowy Żeton " 1 Obram", który wydała Gmina Puck.
Z Gnieżdżewa w uroczystości udział wzięli: Poczet Sztandarowy OSP, Opiekun Klubu, Sołtys i Rada Sołecka oraz część Mieszkańców. Myślę, że Gnieżdżewo odpowiednio uczciło Trybuna Kaszubów.
- Festyn Rodzinny w Rekowie Górnym.
Późnym popołudniem Kabaret "BELOK" pojechał z występami do Rekowa Górnego aby uświetnić ten festyn, oprócz nas występował Józef Roszman oraz pokaz dała Ochotnicza Straż Pożarna z Gnieżdżewa. Gnieżdżewianie wspomogli Szkołę Podstawową w Rekowie Górnym na całej linii. Było tam bardzo dużo innych atrakcji: zjeżdżalnia, malowanie twarzy, losy, kawiarenka, stoisko gastronomiczne i wiele innych. Cieszę się, że udało nam się pomóc.
Z Rekowa Górnego wracaliśmy do domu przez Osłonino, gdzie nad Zatoką odprawiana była Msza św., następnie Mieszkańcy puszczali wianki na Zatoce oraz rozpalono okazałe ognisko. Późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

Brak komentarzy: