niedziela, 7 kwietnia 2013

Wojewódzki turniej KGW

06.04.2013r. w Sztumie odbył się X Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Powiat Puck reprezentowało nasze Koło, ponieważ zajęłyśmy I miejsce na szczeblu Gminy i Powiatu Puck. Gospodarzami imprezy byli: Leszek Tabor- burmistrz Miasta i Gminy Sztum oraz Wojciech Cymerys - starosta sztumski.
Konkurencje:
- Tablica- logo Koła
- Chleb
- Śpiew - dwie piosenki
- Moda - kapelusz
- Taniec
Poziom był bardzo wysoki, wystąpiło 15 Kół z województwa pomorskiego.
Nasze Koło zajęło I miejsce w konkurencji: tablica - logo Koła, otrzymałyśmy wspaniały puchar, kwiaty, prezenty, gratulacje.
Od Pana Wójta Gminy Puck otrzymałyśmy między innymi telewizor, który członkinie przekazały do Wiejskiego Klubu Kultury w Gnieżdżewie. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego finansowane z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich otrzymaliśmy nagrodę pieniężną. Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.
Jednak najbardziej dziękuję kibicom, których było cały sektor (około 100) i wszystkie w pięknych strojach kaszubskich, ich doping był wspaniały. Również Wójt Gminy Puck oraz Starosta Powiatu Puck byli naszymi kibicami, dziękuję Wójtowi i Staroście za sponsorowanie autobusów dla nas i kibiców na wyjazd do Sztumu.
Bardzo się wszystkie cieszymy z sukcesu i jesteśmy wdzięczne wszystkim za pomoc, życzliwość, prezenty i upominki. Impreza była wesoła i integrująca Koła z całego województwa.

Film oraz zdjęcia dzięki uprzejmości http://www.profilmnet.pl/

Wojewódzki Turniej KGW 2013

Brak komentarzy: